Serie A: Gol i asysta Piotra Zielińskiego. Pewna wygrana Napoli (WIDEO)

Piłkarze Napoli wygrali ze Spezią.

SSC Napoli pokonało 4:1 Spezię w wyjazdowym spotkaniu Serie A. Wynik spotkania otworzył Piotr Zieliński, który zanotował w tym meczu także asystę.

Napoli wypracowało sobie solidną zaliczkę już po pierwszych 45 minutach. Do przerwy podopieczni Gennaro Gattuso prowadzili bowiem już 3:0. Wynik otworzył Zieliński, a kolejne dwa trafienia zanotował Victor Osimhen. Przy pierwszym golu Nigeryjczyka asystę zaliczył reprezentant Polski.

Po przerwie straty zmniejszyli gospodarze. W 64. minucie gola na 1:3 strzelił Roberto Piccoli. Kwadrans później było już jednak po meczu. Bramkę na 4:1, po asyście Osimhena, zdobył Hirving Lozano, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Zieliński na boisku przebywał 69 minut. Wówczas zastąpił go Dries Mertens, który jednak chwilę później nabawił się kontuzji i opuścił boisko.

Napoli odniosło więc niezwykle ważne zwycięstwo, jeśli chodzi o walkę o zakończenie sezonu w czołowej czwórce ligowej tabeli. Gdyby piłkarze z południa Włoch zajęli jedno z pierwszych czterech miejsc, zakwalifikowaliby się do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Spezia - Napoli 1:4 (0:3)
Bramki: Piccoli 64 - Zieliński 15, Osimhen 23, 44, Lozano 80