Siódmy w sezonie gol Dawida Kownackiego w drugiej lidze niemieckiej

Dawid Kownacki.

Polski piłkarz Dawid Kownacki zdobył bramkę z rzutu karnego dla Fortuny Duesseldorf w zremisowanym 2:2 (1:0) u siebie meczu z Eintrachtem Brunszwik w 32. kolejce drugiej ligi niemieckiej. To jego siódme trafienie w sezonie.

Kownacki trafił do siatki, na 1:0, w 42. minucie. 24-letni piłkarz, uczestnik mistrzostw świata 2018 w Rosji, rozegrał całe spotkanie, podobnie jak i Adam Bodzek. Na ławce rezerwowych pozostał Jakub Piotrowski. W drużynie gości Martin Kobylański wszedł na boisko w 87. minucie.

Fortuna, spadkowicz z Bundesligi, z dorobkiem 53 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Jej sobotni rywal jest 16 z 31 pkt.