Tokio 2020: Rafał Krajewski bez kwalifikacji olimpijskiej

Sporty walki
Rafał Krajewski nie podjedzie do Tokio.

Zapaśnik Rafał Krajewski nie zdobył w Sofii kwalifikacji olimpijskiej w kat. 130 kg w stylu klasycznym. W walce półfinałowej zawodnik Legii Warszawa przegrał z ubiegłorocznym mistrzem Europy z Rzymu Rumunem Alinem Alexucem Ciurariu 0:5.

W zakończonym 25 kwietnia na Torwarze czempionacie Starego Kontynentu Rumun uplasował się na siódmej pozycji, a Krajewski na dziewiątej.

Ciurariu lepiej spisał się w turnieju w Sofii. W walce z Krajewskim objął prowadzenie w pierwszej rundzie, dostając punkt za pasywność rywala. W drugiej otrzymał kolejny za identyczną sytuację i na 50 sekund przed końcem sprowadził Polaka za rękę do parteru i otrzymał dwa punkty. Trener Piotr Stępień zgłosił protest, który jednak po weryfikacji wideo został przez sędziów odrzucony, co skutkowało stratą kolejnego punktu.

Pojedynek o trzecie miejsce Krajewski stoczy w niedzielny wieczór. Turniej w Sofii był ostatnią szansą uzyskania kwalifikacji.

W olimpijskim turnieju zapasów w stylu klasycznym wystąpi w Tokio tylko Tadeusz Michalik (Grunwald Poznań, waga 97 kg), który zdobył kwalifikację zajmując piąte miejsce w mistrzostwach świata w 2019 roku.