Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Norwegia - Białoruś. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na kolejne zmagania w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarzy 2021. W grupie G Norwegia zmierzy się z Białorusią. Tym spotkaniem obie reprezentacje zakończą swoje występy w pierwszym turnieju eliminacyjnym. Faworytami starcia są nasi wschodni sąsiedzi. Białorusini grali w turnieju finałowym mistrzostw Europy w 2013 i 2015 roku, w obu przypadkach kończąc rywalizację w fazie grupowej. Relacja i wynik na żywo meczu Norwegia - Białoruś na Polsatsport.pl.

Norwedzy zainaugurowali kwalifikacje do czempionatu Starego Kontynentu starciem z kadrą Węgier. Skandynawska drużyna walczyła, ale ostatecznie uległa gospodarzom 1:3. Drugiego dnia turnieju przegrali 0:3 z liderem w grupie - Portugalią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujący pomysł! Reprezentacja Włoch bez selekcjonera podczas siatkarskiej Ligi Narodów

 

Z kolei siatkarze z Białorusi po zaciętym meczu przegrali z tym samym rywalem 2:3. W drugim gładko pokonali Węgrów 3:0.

 

Pierwszy turniej grupy G rozgrywany jest na Węgrzech (Budapeszt). Drugi odbędzie się w Portugalii (Matosinhos) w dniach 14–16 maja.

 

Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w grupie, bezpośrednio zakwalifikuje się do mistrzostw Europy. Natomiast ekipa, która uplasuje się na drugiej lokacie, weźmie udział w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. Spośród nich pięć najlepszych zagra w turnieju finałowym.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Norwegia - Białoruś od godziny 16.00 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze