NHL: Wysoka porażka Lightning, trzy gole Wennberga dla Panthers

Broniący tytułu hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z Florida Panthers 1:5 w sobotnim meczu ligi NHL. Trzy gole zdobył Alexander Wennberg.

Szwed wpisał się na listę strzelców w 12., 33. i 54. minucie. To jego drugi hat-tricki w NHL. W obecnych rozgrywkach uzyskał 16 bramek, o jedną więcej niż łącznie w trzech poprzednich sezonach w Columbus Blue Jackets.

W derbach Florydy zawodnicy obu drużyn dostali ponad 150 minut kar za niesportowe zachowanie.

W tabeli Central Division prowadzi Carolina Hurricanes - 80 punktów, przed Panthers - 77 i Lightning - 75. Wszystkie zespoły mają zapewnioną grę w play off.

Hat-trickami w sobotnich spotkaniach popisali się również Tim Stuetzle z Ottawa Senators (4:2 z Winnipeg Jets) i Reilly Smith z Vegas Golden Knights (4:1 z St. Louis Blues).

W meczu Boston Bruins - New York Rangers (4:5) kibice obejrzeli aż siedem goli w ostatniej tercji. Dwukrotnie krążek w siatce umieścił Mika Zibanejad z ekipy Rangers.

Kolejnym zespołem, który zagwarantował sobie występ w play off są Nashville Predators. Tym razem wygrali z Carolina Hurricanes 3:1. Autorem dwóch goli był Luke Kunin.

W Waszyngtonie hokeiści Capitals od 43. minuty przegrywali z Philadelphia Flyers 0:1 po trafieniu Scotta Laughtona. Na 40 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Lars Eller, a w czwartej minucie dogrywki o sukcesie stołecznej drużyny przesądził Conor Sheary.

W klasyfikacji kanadyjskiej zdecydowanie prowadzi Connor McDavid z Edmonton Oilers, który jako pierwszy osiągnął granicę 100 punktów (32 gole, 68 asyst). W sobotę zespół Oilers zwyciężył Vancouver Canucks 4:3, a McDavid zapisał na koncie gola i trzy asysty.