Kto zagra w reprezentacji Polski siatkarzy? Skład na sezon 2021 (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Kto zagra w reprezentacji Polski siatkarzy? Skład na sezon 2021 (ZDJĘCIA)
fot. Cyfrasport

Przed reprezentacją Polski niezwykle ważny sezon, którego punktem kulminacyjnym będzie olimpijski występ w Tokio. Kogo ma do dyspozycji trener Vital Heynen? Kto będzie grał w kadrze siatkarzy? Którzy zawodnicy powalczą o wyjazd na igrzyska? Sprawdź skład siatkarskiej reprezentacji Polski na 2021 rok.

Polacy rozpoczną sezon 2021 od towarzyskich meczów z Belgią. Pierwszą imprezą będzie Liga Narodów, która zostanie rozegrana w dniach 28 maja – 27 czerwca we włoskim Rimini. Później polscy siatkarze zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (9–11 lipca). Najważniejsza impreza sezonu – igrzyska olimpijskie w Tokio – rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Do stolicy Japonii pojedzie dwunastoosobowa kadra siatkarzy i zawodnicy z szerokiej, 24-osobowe grupy mają rywalizować właśnie o te dwanaście miejsc w kadrze na igrzyska.

 

Zobacz także: Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy w LN 2021

 

Na zakończenie sezonu reprezentacyjnego, w dniach 1–19 września w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii zostaną rozegrane mistrzostwa Europy. Na tę imprezę być może zostaną dowołani inni zawodnicy, ale w tym momencie nikt nie zaprząta sobie tym głowy, bo celem numer jeden tego sezonu jest występ w Tokio. Polska czeka na olimpijski medal już 45 lat i kibice nad Wisłą wierzą, że ta grupa zawodników jest w stanie spełnić to marzenie.

 

Vital Heynen nie eksperymentował. W szerokiej kadrze jedynie Kamil Semeniuk jest zawodnikiem bez doświadczenia na dużych imprezach reprezentacyjnych. Przyjmujący ZAKSY był rewelacją minionego sezonu klubowego i w pełni zasłużył na powołanie.

 

Dominują siatkarze doświadczeni, którzy wydeptali już wspólnie niejedną siatkarską ścieżkę. Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski debiutowali w reprezentacji jeszcze w czasach trenera Raula Lozano, a Daniel Castellani powołał ich do kadry na pamiętne mistrzostwa Europy 2009. Są w drużynie mistrzowie świata – i to nawet podwójni, są siatkarze, którzy przeżyli już gorycz olimpijskiej porażki.

 

Choć nieoficjalnie mówi się, że w dwunastoosobowej kadrze pozostały już jedynie trzy lub cztery wolne miejsca, rywalizacja o wyjazd na igrzyska zapowiada się pasjonująco. Polacy rozpoczęli zgrupowanie w Spale. Sprawdź, kogo w tym sezonie ma do dyspozycji trener Vital Heynen.

Kadra reprezentacji Polski siatkarzy na sezon 2021:

 

 

Bartosz Bednorz – przyjmujący; ur. 25 lipca 1994 w Zabrzu; wzrost 201 cm.

 

Kluby: SMS PZPS Spała, AZS Częstochowa (2013–14), Indykpol AZS Olsztyn (2014–16), PGE Skra Bełchatów (2016–18), Azimut Leo Shoes Modena (2018–20), Zenit Kazań (2020–).

 

Sukcesy z reprezentacją: brąz – Liga Narodów 2019. Uczestnik igrzysk olimpijskich: Rio de Janeiro 2016.

NASTĘPNE ZDJĘCIE →

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie