Roman Kołtoń: Nicola Zalewski to gwiazda w lidze, ale na Euro 2020 jechać nie może

Piłka nożna
Roman Kołtoń: Nicola Zalewski to gwiazda w lidze, ale na Euro 2020 jechać nie może
fot. PAP
- Nicola Zalewski nie może jechać na Euro 2020. Możemy natomiast przyglądać się jego rozwojowi z sympatią - powiedział Roman Kołtoń.

Nicola Zalewski zachwycił swoją postawą w rewanżowym spotkaniu z Manchesterem United. 19-latek przyczynił się do zdobycia trzeciej bramki przez Romę, która ostatecznie wygrała z "Czerwonymi Diabłami" 3:2. - To gwiazda w lidze, jaką jest Primavera, ale nie może jechać na Euro 2020 - przyznał ekspert Polsatu Sport Roman Kołtoń.

Młodzieżowy reprezentant Polski zaliczył niezwykle udany debiut w AS Roma. 19-latek pojawił się na boisku w spotkaniu przeciwko ekipie Ole Gunnara Solskjaera kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Siedem minut po wejściu na murawę trafił do siatki, choć ostatecznie bramkę uznano za samobójczą.


Jego występ odbił się głośnym echem w kraju nad Wisłą. Nic w tym dziwnego. W końcu nie każdy może tak zaprezentować się z tak dobrej strony w pierwszym spotkaniu dla seniorskiej ekipy.


- Nicola Zalewski doczekał się w AS Roma debiutu. Mam nadzieję, że jego kariera się rozwinie - stwierdził Dariusz Gęsior.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojciech Szczęsny może czuć się bezpiecznie? Zdecydowana deklaracja Andrei Pirlo


Zalewski otrzymał pochlebne recenzje. W mediach zaczęły pojawiać się nawet informacje, że piłkarz doczeka się powołania do reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę.


- Bardzo dobrze, że 19-latek wszedł na boisko w spotkaniu przeciwko Manchesterowi United. To gwiazda w lidze, jaką jest Primavera. Taki piłkarz nie może jednak jechać na Euro 2020. Możemy natomiast przyglądać się jego rozwojowi z sympatią. Zapewne działacze AS Roma zastanowią się nad tym, czy go nie wypożyczyć. To powszechna praktyka włoskich klubów. Konkretnym przykładem jest Piotr Zieliński, który został wyciągnięty z polskiego systemu szkolenia - dodał Roman Kołtoń.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze