Roman Kołtoń: Wiek biologiczny Roberta Lewandowskiego to... 26 lat

Kapitan reprezentacji Polski zapisał się na liście strzelców w 2, 34, i 66 minucie meczu z Borussią Moenchengladbach.

W sobotę Bayern Monachium pokonał Borussię Moenchengladbach 6:0 w spotkaniu 32. kolejki Bundesligi. Architektem trzech bramek był Robert Lewandowski. - Na takie wyniki trzeba ciężko pracować w każdym aspekcie. On to robi, a efekty są piorunujące. Według pewnych parametrów wiek biologiczny Roberta to... 26 lat. Badają to lekarze. A przecież rocznikowo w sierpniu będzie miał 33. urodziny - zaznaczył Roman Kołtoń w programie "Cafe Futbol".

Kapitan reprezentacji Polski zapisał się na liście strzelców w 2, 34, i 66 minucie. - To 37, 38 i 39 bramka Lewandowskiego w tym sezonie w Bundeslidze. Nawiąże do szkolenia. Absolutna świadomość rodziców Roberta i jego samego. W Polsce jesteśmy świadkami "wynikomani" i tego myślenia co można wygrać tu i teraz. Nie o to chodzi. Ważne jest doskonalenie, kształtowanie, technika, mentalność, świadomość. To wszytko widzimy w Lewandowskim. W jednym z wywiadów w Niemczech powiedział, że według pewnych parametrów jego wiek biologiczny to... 26 lat. Badają to lekarze. A przecież rocznikowo Robert w sierpniu będzie miał 33. urodziny. Na takie wyniki trzeba ciężko pracować w każdym aspekcie. Robert to robi, a efekty są piorunujące - ocenił Kołtoń .

Lewandowski goni rekord Bundesligi w liczbie strzelonych w jednym sezonie bramek. Należy on od 49 lat do Gerda Muellera i wynosi 40 goli. - W Niemczech jest niesamowity szał na pobicie tego rekordu. Lewandowski jest o krok. Dodajmy, że Gerd wystąpił w 34. kolejkach od pierwszej do ostatniej minuty. Natomiast Polak nie wystąpił w zimie w jednym, a wiosną w czterech spotkaniach. Czyli ma o pięć meczów mniej, a brakuje mu bramki, by ten rekord wyrównać. Dwóch, by pobić wynik nie do pobicia - zaznaczył Kołtoń.