Tokio 2020: Lekkoatletyczny test olimpijski z Justinem Gatlinem

Inne
Tokio 2020: Lekkoatletyczny test olimpijski z Justinem Gatlinem
fot. PAP
Ponad 400 lekkoatletów, w tym znany sprinter Justin Gatlin, uczestniczyło w zawodach testowych na stadionie olimpijskim w Tokio.

Ponad 400 lekkoatletów, w tym znany sprinter Justin Gatlin, uczestniczyło w zawodach testowych na stadionie olimpijskim w Tokio. Organizatorzy igrzysk mieli możliwość dopracowania różnych operacji związanych ze środkami zaradczymi dot. Covid-19. Na trybunach zabrakło kibiców.

Na liście startowej było 420 zawodniczek i zawodników, w tym dziewięciu zagranicznych. W tym gronie znalazł się 39-letni Gatlin, mistrz olimpijski z Aten i wicemistrz z Rio de Janeiro w biegu na 100 metrów. To również były mistrz świata na 100 i 200 m. Przygotowuje się do startu w IO 2021.

 

Niedzielne zawody lekkoatletyczne w japońskiej stolicy, będące testem olimpijskim, podzielono na sesje: poranną i wieczorną. Na stadionie, na którym przeprowadzone zostaną ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk, nie było widzów. Do końca maja obowiązuje stan wyjątkowy w Tokio i kilku innych regionach, aby powstrzymać wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Andy Murray wciąż walczy z urazami i ma nadzieję na występ w Japonii

 

Pomimo obecnej sytuacji organizatorzy przeprowadzili testy olimpijskie w różnych dyscyplinach, a w niektórych z nich z udziałem zagranicznych sportowców.

 

Tymczasem badania opinii publicznej wykazały, że większość Japończyków sprzeciwia się organizowaniu igrzysk tego lata z powodu obaw o pandemię.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie