Wojciech Nowicki z najlepszym tegorocznym wynikiem w Europie

Inne
Wojciech Nowicki z najlepszym tegorocznym wynikiem w Europie
Fot. PAP
Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) podczas XII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach rzucił młotem na odległość 77,80. To najlepszy tegoroczny wynik w Europie i czwarty na świecie.

Nowicki podczas kieleckiego mitingu zaprezentował równą formę. W trzeciej kolejce uzyskał 77,75. W czwartej ten wynik poprawił o trzy centymetry, a w ostatniej dorzucił jeszcze kolejne 2 cm.

 

- Jak na początek sezonu jest dobrze. Fajnie, że te rzuty były równe. Nie oczekuje po sobie formy, mamy przecież dopiero początek maja. To było dobre przetarcie i jednocześnie dobry prognostyk przed kolejnymi startami – powiedział brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro.


ZOBACZ TAKŻE: Paralekkoatletyczne ME w Bydgoszczy ostatnią szansą kwalifikacji do Tokio

 

Rezultat polskiego młociarza to najlepszy tegoroczny wynik w Europie w tej konkurencji. Na świecie dalej od zawodnika Podlasia Białystok rzucali tylko Amerykanie Rudy Winkler (81,98), Daniel Haugh (78,05) i Meksykanin Diego Del Deal (78,68).

 

Wśród kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Joanna Fiodorow wynikiem 72,52. Zawodniczka OŚ AZS Poznań w ubiegłym roku przeszła operację kolana. Kielecki miting był dla niej pierwszym startem po wyleczeniu urazu.

 

- Taki wynik, jak na pierwszy start, nie jest zły. Teraz przede mną jeszcze sporo pracy na obozach, a w międzyczasie czekają mnie kolejne zawody. Mam nadzieję, że wyniki będę miała z każdym startem coraz lepsze – zaznaczyła Fiodorow.

 

Druga w konkursie Katarzyna Furmanek walczy o wypełnienie minimum olimpijskiego w tej konkurencji (72,50). Do osiągniecia celu zawodniczce KKL Kielce zabrakło 123 centymetrów.

 

- Jak na tę część sezonu 71,27 to nie jest zły wynik. Ja zawsze długo wchodzę w sezon. W marcu rzucałam 66 metrów, teraz pięć metrów dalej. Jestem szczęśliwa, bo wszystko idzie pomalutku do przodu. Ale mam nadzieję, że ta karuzela teraz trochę przyśpieszy – podkreśliła Furmanek.

 

W pchnięciu kulą zwyciężył Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała). Najlepszy polski kulomiot miał tylko dwie udane próby. W pierwszej uzyskał 20,91, a w trzeciej miał wynik o 40 cm słabszy.

 

- Wynik taki średni. Nie nastawiałem się na jakiś wybitny rezultat. Ten start potraktowałem jako dobry trening przed dalszą częścią sezonu - powiedział Haratyk.

 

W trójskoku zwyciężyła aktualna mistrzyni Polski w tej konkurencji Karolina Młodawska. Zawodniczka KKL Kielce w swojej najlepszej próbie uzyskała 12,90.

 

Kielecki mityng był XII Memoriałem Zdzisława Furmanka, zmarłego w 2010 roku trenera lekkoatletyki. Jego podopieczni zdobyli ponad 90 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 9

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie