Zbigniew Boniek nie przebierał w słowach. "Katastrofa, kompromitacja i wstyd..."

Piłka nożna
Zbigniew Boniek nie przebierał w słowach. "Katastrofa, kompromitacja i wstyd..."
Fot. PAP
Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek ostro skomentował na Twitterze dyspozycję piłkarzy pierwszoligowego Widzewa Łódź. "Katastrofa, kompromitacja i wstyd..." - napisał prezes PZPN odnosząc się do wypowiedzi Łukasza Olkowicza.

Widzew Łódź nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. W ciągu ostatnich pięciu spotkań piłkarze łódzkiego klubu zdobyli zaledwie pięć punktów i znacznie oddalili się od szóstej lokaty gwarantującej grę w barażach o PKO BP Ekstraklasę.


ZOBACZ TAKŻE: Dreszczowiec w Łodzi! ŁKS stracił punkty z GKS Jastrzębie


Fatalną sytuację łodzian zauważył dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Łukasz Olkowicz. "Piłkarzom Widzewa zaczęło być nie po drodze z Enkeleidem Dobim. Dostali nowego, którego lubią. W 5 meczach zdobyli 5 punktów. Mają lustra w swojej szatni?" - napisał na Twitterze.


Do wpisu Olkowicza odniósł się także prezes PZPN Zbigniew Boniek, który z Widzewem był związany jako piłkarz oraz działacz. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przebierał w słowach. "Katastrofa, kompromitacja i wstyd..." - napisał.

 

 

Odważna wypowiedź Bońka może być uzasadniona biorąc pod uwagę ostatnią formę łódzkiego zespołu. Widzew co prawda ma w tym roku status beniaminka, ale przedsezonowe ambicje były znacznie większe. Przez długi czas łodzianie zajmowali nawet siódme miejsce i zachowywali szanse na grę w barażach, ale w tym momencie zajęcie szóstego miejsca może być znacznie utrudnione.

Skrót meczu Apklan Resovia Rzeszów - Widzew Łódź:

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie