Ferhat Akbas buduje "dream team". Spektakularne transfery Eczacibasi Vitra Stambuł

Siatkówka
Ferhat Akbas buduje "dream team". Spektakularne transfery Eczacibasi Vitra Stambuł
fot. Cyfrasport
Maja Ognjenović przenosi się do Eczacibasi Vitra Stambuł.

Ferhat Akbas nie tak dawno został szkoleniowcem Eczacibasi Vitra Stambuł, a już zabrał się do pracy i budowy drużyny marzeń. Znalazła się w niej jedna z najlepszych rozgrywających na świecie Maja Ognjenović, a także przyjmująca McKenzie Adams i środkowa Laura Heyrman.

Turecki szkoleniowiec pracował w Policach przez ostatnie dwa sezony, zdobywając w tym czasie wiele trofeów. Na swoim koncie zapisał dwa mistrzostwa kraju, dwa Puchary Polski oraz Superpuchar Polski. Pasmo sukcesów zaowocowało renomą, a także kontraktem z Eczacibasi. I mimo że Akbas po raz pierwszy w karierze będzie dowodził turecką drużyną to od razu stanie przed szansą pracy z siatkarkami światowego formatu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ana Bjelica rozstała się z E.Leclerc Moya Radomką Radom

 

Ognjenovic nie trzeba nikomu przedstawiać. 37-letnia Serbka spędziła sezon w Impelu Wrocław, dwa lata w Chemiku Police oraz wielu klubach włoskich i tureckich. Do Eczacibasi wróci po raz trzeci. Wcześniej broniła barw klubu ze Stambułu w latach 2009-10, 2016-18 i w tym czasie wywalczyła dwa mistrzostwa kraju. Ostatnie dwa lata grała w Vakifbanku Stambuł. W swoim dorobku ma także wiele sukcesów reprezentacyjnych m.in. złoty medal mistrzostw świata, dwa mistrzostwa Europy czy srebrny krążek igrzysk olimpijskich.

 

 

W ostatnim czasie klub z Turcji ogłosił również transfer Adams. Amerykanka zdobywała doświadczenie głównie w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i we Włoszech. Ostatni sezon spędziła w Imoco Volley Conegliano, z którym zwyciężyła Ligę Mistrzyń.

 

 

Kolejną pozyskaną zawodniczką jest Heyrman. Środkowa występowała w klubach z Belgii, Japonii i Włoch. W ubiegłych rozgrywkach wywalczyła z Saugella Monza Puchar CEV.

 

Eczacibasi to utytułowany klub. Zdobył w swojej historii 37 trofeów w Turcji. Na arenie międzynarodowej zwyciężył m.in. Ligę Mistrzyń (2015) czy Klubowe Mistrzostwa Świata (2015 i 2016). Regularnie rywalizuje w europejskich pucharach.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze