Formuła 1: Skrót GP Hiszpanii. Transmisja TV i stream online

Moto
Lewis Hamilton i Max Verstappen podziękowali sobie za zaciętą rywalizację w Barcelonie

Za kierowcami Formuły 1 czwarta runda mistrzostw świata. Najlepszy w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii był Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes). Siedmiokrotny triumfator cyklu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na torze w Barcelonie zajął wicelider Max Verstappen (Red Bull). Skrót niedzielnego wyścigu w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. od godziny 21:30.

Hamilton zbliża się do kolejnej setki! Kolejnej, bo już setny raz wywalczył pierwsze pole startowe, później w Hiszpanii odniósł 98. zwycięstwo w karierze. Verstappen robił jednak wszystko, by pokrzyżować mu plany. Brytyjczyk ruszył do wyścigu z pole position, ale już po wyjściu z pierwszego zakrętu prowadzenie objął Holender. I utrzymywał je przez 60 z 66 okrążeń.

O końcowym rozstrzygnięciu zdecydowała taktyka zespołu Red Bull, który pozwolił wicemistrzowi świata na tylko jeden postój w alei serwisowej. Opony w bolidzie Verstappena były pod koniec wyścigu w złym stanie, co Hamilton, który miał dwa pit stopy, umiał wykorzystać.

Po drugim serwisie bolidu Brytyjczyk zaczął odrabiać stratę, która wynosiła 22 sekundy. Z każdym okrążeniem topniała nawet o dwie sekundy, a gdy znów doszło do bezpośredniej walki, Hamilton nie miał problemu w wyprzedzeniem rywala.

- Nie da się go powstrzymać - komentował Verstappen w komunikacie radiowym do swojego teamu.

Rywalizację krotko opisał także zwycięzca wyścigu.

- Red Bull miał świetny start. A ja polowałem... - powiedział mistrz świata.

Po czterech eliminacjach MŚ Hamilton ma 94 punkty, Verstappen 80. Trzecie miejsce w niedzielnym wyścigu zajął Fin Valtteri Bottas (Mercedes), który jest też trzeci w klasyfikacji generalnej z 47 punktami.

W punktowanej "dziesiątce" w Barcelonie nie było kierowców Alfa Romeo Racing Orlen. Fin Kimi Raikkonen zajął 12., a Włoch Antonio Giovinazzi 15. miejsce.

Kolejną rundę MŚ - wyścig o GP Monako - zaplanowano na 23 maja.

Skrót niedzielnego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. od godziny 21:30.