WTA w Rzymie: Iga Świątek - Alison Riske. Relacja i wynik na żywo

Iga Świątek i Alison Riske spotkają się w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Będzie to drugie w historii starcie tych tenisistek, do pierwszego doszło niespełna dwa tygodnie temu, w pierwszej rundzie turnieju tej samej rangi w Madrycie. Polska nie dała wtedy Amerykance szans i wygrała 6:1, 6:1. Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Alison Riske na Polsatsport.pl od godziny 13:00.

Mimo porażki w pierwszej rundzie w Madrycie Riske utrzymała 27. miejsce w rankingu WTA. Świątek dotarła w tamtym turnieju do trzeciej rundy, w której przegrała z liderką tego zestawienia Australijką Ashleigh Barty. W ogłoszonym w poniedziałek notowaniu polka awansowała o dwie pozycje, jest obecnie 15., wróciła więc na najwyższe miejsce w karierze. O kolejny awans powalczy w stolicy Włoch.

Dla rozstawionej z "piętnastką" Polki będzie to drugi w tym roku start na ceglanej mączce i kolejny etap przygotowań do startującego 30 maja wielkoszlemowego French Open. W stolicy Francji świątek będzie bronić tytułu, więc treningi i walkę w innych turniejach podporządkowuje właśnie temu celowi.

Pochodząca z Pittsburgha Amerykanka wraca na korty po długiej przerwie, od końca lutego przez dwa miesiące leczyła bowiem kontuzję stopy. Start w Madrycie nie był udany, ale teraz liczy na przerwanie serii porażek. W tym roku jeszcze nie wygrała, ostatnio triumfowała podczas wielkoszlemowego US Open 2020.

Spotkanie Świątek z Riske zaplanowano jako trzecie starcie na Grand Stand Arena. Powinno rozpocząć się około godziny 13:30. Zwyciężczyni spotka się w środę w drugiej rundzie z lepszą w meczu pomiędzy Czeszką Karoliną Muchovą a Amerykanką Madison Keys.

Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Alison Riske na Polsatsport.pl od godziny 13:00.