ATP w Rzymie: Kamil Majchrzak - Denis Shapovalov. Relacja i wynik na żywo

Kamil Majchrzak we wtorek zadebiutuje w głównej drabince turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Jego rywalem będzie jeden z najlepszych tenisistów świata - Denis Shapovalov. Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Denis Shapovalov na Polsatsport.pl.

Majchrzak przebrnął przez dwustopniowe kwalifikacje i dzięki temu może wystąpić w głównej drabince prestiżowego turnieju, gdzie pula nagród wynosi 2,082 mln euro. W pierwszej rundzie po dwóch godzinach i 25 minutach Polak pokonał Australijczyka Alexei Popyrin 7:6(6), 6:7(4), 6:3. W niedzielę, w decydującym meczu pokonał Japończyka Yoshihito Nishiokę 6:3, 6:1.

Przed nim nie lada wyzwanie. W pierwszej rundzie zmierzy się z jednym z najlepszych rakiet świata, który będzie oznaczony 13. numerem - Shapovalov. Kanadyjczyk zajmuje czternastą lokatę w rankingu ATP, natomiast Polak 129. We wtorek na Foro Italico, gdzie warunki są specyficznie, a korty bardzo wolne piotrkowianin nie będzie miał nic do stracenia.

Relacja i wynik na żywo meczu Kamil Majchrzak - Denis Shapovalov od godziny 11:03 na Polsatsport.pl.