Giro d'Italia: Joe Dombrowski wygrał etap

Joe Dombrowski z UAE Team Emirates wygrał w miejscowości Sestola czwarty etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia.

Amerykanin Joe Dombrowski z UAE Team Emirates wygrał w miejscowości Sestola czwarty etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zdobył drugi na mecie Włoch Alessandro De Marchi (Bahrain Victorious).

Dombrowski zachował najwięcej sił z grupy 25 uciekających kolarzy, wyprzedzając o 13 sekund De Marchiego oraz o 27 sekund kolejnego Włocha Filippo Fiorellego (Bardiani-CSF-Faizane).

Etap, rozgrywany w deszczu po trudnym, pagórkowatym terenie, rozerwał stawkę. Do mety kolarze dojeżdżali pojedynczo lub w niewielkich grupach, a pierwsi faworyci wyścigu finiszowali ze stratą ponad półtorej minuty. Praktycznie pogrzebał swoje szanse na wysoką lokatę czwarty przed rokiem Portugalczyk Joao Almeida, który stracił blisko sześć minut.