Igor Juricić nowym trenerem klubu Kuzbass Kemerowo

Siatkówka
Igor Juricić nowym trenerem klubu Kuzbass Kemerowo
fot. PAP

Rosyjski klub Kuzbass Kemerowo ogłosił nazwisko nowego trenera. Szkoleniowcem czwartej drużyny minionego sezonu Superligi został Igor Juricić. Chorwat był w przeszłości siatkarzem AZS Częstochowa.

Igor Juricić ma 46 lat. W poprzednim sezonie pracował w greckim klubie Foinikas Syros, z którym wywalczył srebrny medal mistrzostw kraju oraz Puchar Ligi. Wcześniej pracował we Francji (Harnes VB 2013–15, Tourcoing LM 2016–20) oraz w Belgii (Prefaxis Menen 2015–16).

 

Zobacz także: Wilfredo Leon w Zenicie Sankt Petersburg? Rosjanie są zdeterminowani

W czasie swej kariery zawodniczej wiele lat spędził we Francji. Przez jeden sezon grał jednak również w Polsce, w AZS Częstochowa (1999–2000). Drużyna, którą prowadził w tamtym sezonie trener Maciej Jarosz, wywalczyła wówczas brązowy medal mistrzostw Polski. Juricić rozegrał również 140 meczów w reprezentacji Chorwacji.

 

– Kuzbass to duży klub z dużymi ambicjami. Bycie trenerem takiej drużyny to poważne wyzwanie i wielka szansa dla mnie. Moje aspiracje to ciągłe dążenie do osiągania celów i wyników. Dla mnie to okazja, aby być w jednej z najlepszych rosyjskich drużyn siatkarskich i odegrać ważną rolę w mistrzostwach. Kuzbass to klub o sporych możliwościach i wysokim profesjonalizmie. Praca w takim klubie jest niesamowita. Chcę podziękować Kuzbassowi za zaufanie i zrobię wszystko, aby uzasadnić moją nominację. Poza tym Kuzbass ma świetnych kibiców. Witam się z nimi i wierzę, że z ich pomocą będziemy w stanie osiągnąć nasze cele – powiedział Juricić po podpisaniu kontraktu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ВК Кузбасс (@kuzbassvolley)

 

Kuzbass Kemerowo powstał w 2008 roku. Największe sukcesy tej drużyny to mistrzostwo (2019) oraz brązowy medal mistrzostw Rosji (2020). W minionym sezonie Kuzbass zajął czwarte miejsce w rozgrywkach, a drużynę prowadził Aleksiej Wierbow, który objął ostatnio Zenit Kazań.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie