Jan Kozamernik rozstał się z włoskim klubem. Ma wzmocnić Asseco Resovię

Siatkówka
Jan Kozamernik rozstał się z włoskim klubem. Ma wzmocnić Asseco Resovię
fot. Cyfrasport
Reprezentant Słowenii Jan Kozamernik rozstał się z Power Volley Milano.

Power Volley Milano oficjalnie rozstał się ze środkowym Janem Kozamernikiem. 25-letni słoweński siatkarz ma wzmocnić w przyszłym sezonie Asseco Resovię.

O tym, że Jan Kozamernik zostanie środkowym Asseco Resovii, mówiło się już od jakiegoś czasu. Klub z Podkarpacia nazwiska nowych siatkarzy ma podać w najbliższym czasie. We wtorek ogłosił natomiast, którzy zawodnicy nie zagrają w przyszłym sezonie w Rzeszowie.

 

Zobacz także: Sześciu siatkarzy odeszło z Asseco Resovii Rzeszów

 

Wiadomo też już oficjalnie, że Kozamernik rozstał się z ekipą Power Volley Milano. 25-letni środkowy reprezentował barwy tego klubu od 2018 roku.

 

"Dziękujemy Janie za wielkie emocje, które nam dałeś na boisku. Zawsze będziesz jednym z nas! Powodzenia w nowej przygodzie!" – napisał klub z Mediolanu w mediach społecznościowych.

 

 

Kozamernik wcześniej grał w drużynach ACH Volley Lublana (2014–17) oraz Itas Diatec Trentino (2017–18). Jest reprezentantem Słowenii, z którą dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Europy (2015, 2019). Selekcjonerem Słoweńców jest Alberto Giuliani, który prowadzi również Asseco Resovię. W zespole z Podkarpacia gra już jeden reprezentant tego kraju – Klemen Cebulj. Przyjmujący trafił do Rzeszowa w 2020 roku, a ostatnio przedłużył z klubem umowę do końca sezonu 2022/23.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze