Maria Andrejczyk przekaże medal na licytację (WIDEO)

Inne
Maria Andrejczyk przekaże medal na licytację (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Maria Andrejczyk

Maria Andrejczyk nie będzie długo cieszyć się ze złotego medalu Pucharu Europy, który wywalczyła w Splicie. 25-latka zdecydowała się przekazać go na licytację.

W Splicie Andrejczyk rzuciła oszczepem na 71,40, dzięki czemu o ponad cztery metry poprawiła własny rekord Polski. Co więcej, zabrakło jej zaledwie 88 cm do rekordu świata. Tylko dwie lekkoatletki w historii były od niej lepsze - Czeszka Barbora Spotakova (72,28 m) i Kubanka Osleidys Menendez (71,70 m).

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowy rzut Marii Andrejczyk! (WIDEO)

 

Okazało się, że medal, który Polka otrzymała za zwycięstwo w Splicie, trafi na licytację. - Jadąc na te zawody, dobrze wiedziałam, że jadę walczyć o medal. Medal, który zdobyłam, chcę przeznaczyć na licytację. Licytacja ta jest dla Antosia Kuczyńskiego i na leczenie jego chorego serduszka. Bądźcie na łączach, a ja was poinformuję, gdzie do zdobycia będzie ten medal. Wierzę w moc internetu, wierzę, że wszyscy razem możemy pomóc Antosiowi - poinformowała w mediach społecznościowych.

 

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

Opublikowany przez Marię Magdaleną Andrejczyk Poniedziałek, 10 maja 2021

 

Kolejne starty Andrejczyk ma zaplanowane na 19 maja w Ostrawie, 22 maja w Andujar i 29-30 maja w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie