WTA w Rzymie: Madison Keys rywalką Igi Świątek w 2. rundzie

Madison Keys będzie rywalką Igi Świątek w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Amerykanka pokonała we wtorek rodaczkę Sloane Stephens 4:6, 6:2, 7:5.

Pierwotnie Keys miała grać z Karoliną Muchovą, jednak Czeszka wycofała się z powodów zdrowotnych i zastąpiła ją Stephens - tzw. lucky loser kwalifikacji.

Swojej szansy 28-letnia Amerykanka nie wykorzystała, choć o dwa lata młodsza rywalka dała jej takie możliwości - popełniła 56 niewymuszonych błędów, a przy stanie 5:4 w trzecim secie nie wykorzystała dwóch piłek meczowych.

Ostatecznie jednak to Keys po raz drugi w karierze wygrała spotkanie ze Stephens. Tenisistki zmierzyły się m.in. w finale wielkoszlemowego US Open w 2017 roku, wtedy triumfowała starsza z nich.

W poniedziałek Świątek awansowała po kreczu rywalki - innej Amerykanki Alison Riske. Mecz zakończył się przy stanie 5:4 dla Polki w pierwszym secie.

Z Keys Świątek dotychczas nie grała w cyklu WTA.

Wcześniej w poniedziałek Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6. W trzech pojedynkach między tymi tenisistkami Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz straciła seta.