Czołowa siatkarka opuszcza klub z Radomia! Zastąpi ją doświadczona Polka

Siatkówka
Czołowa siatkarka opuszcza klub z Radomia! Zastąpi ją doświadczona Polka
fot. Cyfrasport
Katarzyna Zaroślińska–Król nową siatkarką E.Leclerc Moya Radomki Radom.

Klub E.Leclerc Moya Radomka Radom poinformował o kolejnych ruchach transferowych przed sezonem 2021/22 Tauron Ligi siatkarek. Z drużyną rozstała się atakująca Bruna Honorio Marques, a jej miejsce zajmie Katarzyna Zaroślińska–Król.

Bruna Honorio Marques dołączyła do Radomki przed sezonem 2020/21. Brazylijska atakująca trafiła do Radomia po dwóch sezonach gry w Minas Tenis Clube. W swym debiutanckim sezonie na polskich parkietach stała się jedną z najlepszych zawodniczek Tauron Ligi. Wygrała ranking punktujących (656 oczek) oraz atakujących (582 oczka). Wystąpiła w 32 meczach (125 setów) i zgarnęła 6 statuetek MVP.

 

Zobacz także: Krótka przygoda siatkarskiej gwiazdy z polską ligą

– Na pewno będzie mi brakować Radomia. To był rewelacyjny sezon. Starałam się w każdym meczu i każdego dnia dawać z siebie wszystko. Polubiłam całą drużynę i wszystkich w klubie, a Radom przyjął mnie z ogromną miłością i szacunkiem. Bardzo dziękuję wszystkim za to cudowne doświadczenie w mojej karierze! – powiedziała Bruna.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E.LECLERC MOYA Radomka Radom (@eleclercmoyaradomkaradom)

 

Kto zastąpi Brazylijkę? Radomski klub nie trzymał kibiców długo w niepewności. Nową atakującą tej drużyny została Katarzyna Zaroślińska–Król, która w poprzednim sezonie występowała w ekipie ŁKS Commercecon Łódź.

 

To jedna z najbardziej doświadczonych siatkarek Tauron Ligi. Była reprezentantka Polski ma za sobą trzynaście sezonów gry w ekstraklasie. Dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski (2017, 2018 z Chemikiem Police), ma też w swej kolekcji cztery srebrne i trzy brązowe medale; aż pięciokrotnie sięgała po Puchar Polski.

 

W rozgrywkach 2020/21 zdobyła z ekipą ŁKS trzecie miejsce, pokonując w walce o tę lokatę ekipę... Radomki. Otrzymała 6 statuetek MVP – dwie z nich podczas medalowej batalii z ekipą z Radomia. Plasowała się w czołówkach rankingów najlepiej atakujących i punktujących (piąte miejsca). Wygrała ranking zagrywających (26 punktów), wyprzedzając o jednego asa... Brunę Honorio.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E.LECLERC MOYA Radomka Radom (@eleclercmoyaradomkaradom)

 

– Cieszymy się, że tak doświadczona siatkarka dołączy do naszego klubu. Nie da się ukryć, że w ŁKS była bronią, która wyszarpała dla drużyny ten brązowy medal. Dobrze mieć ją w swojej drużynie! – przyznał dyrektor Radomki Łukasz Kruk.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie