French Open: Widzowie na kortach Rolanda Garrosa

Tenis
French Open: Widzowie na kortach Rolanda Garrosa
fot. PAP
Widzowie będą mogli obserwować na żywo na stadionie Rolanda Garrosa przebieg tegorocznego turnieju wielkoszlemowego French Open.

Widzowie będą mogli obserwować na żywo na stadionie Rolanda Garrosa przebieg tegorocznego turnieju wielkoszlemowego French Open, który rozpocznie się 30 maja - oficjalnie potwierdziła w środę sekretarz generalny Francuskiej Federacji Tenisowej Amelie Oudea-Castera.

Do 8 czerwca na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 5388 widzów, natomiast od 9 czerwca, gdy dekretem rządowym limit obecności kibiców na stadionie sportowym zostanie podwyższony do 65 procent jego pojemności - 13 146 osób.

 

Jednak z powodu pandemii Covid-19 nadal utrzymano w mocy ograniczenia epidemiczne. Każdy, kto będzie chciał wejść na obiekty Rolanda Garrosa będzie musiał mieć aktualną "przepustkę zdrowotną". Chodzi o dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonany nie później niż przed upływem 48 godzin. Będzie to mogło być także oficjalne zaświadczenie o wykonanym szczepieniu.

 

Zobacz także: ATP w Rzymie: Łukasz Kubot i Franko Skugor pokonali braci Tsitsipasów

 

Organizatorzy turnieju nie otrzymali też zgody na to, aby kibice mogli wchodzić na trybuny w trakcie wieczornych sesji gier, gdy obowiązuje godzina policyjna.

 

W finale ubiegłorocznej edycji turnieju 19-letnia Iga Świątek pokonała w Paryżu rozstawioną z numerem czwartym Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze