Polsat Boxing Night 10: Jurij Kaszinski przyleciał do Polski

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10: Jurij Kaszinski przyleciał do Polski
fot. Polsat Sport
Jurij Kaszinski, który w piątek zmierzy się z Michałem Cieślakiem na Polsat Boxing Night 10, we wtorek przyleciał do Polski

Jurij Kaszinski (20-1, 18 KO), który już w piątek zmierzy się z Michałem Cieślakiem (20-1, 14 KO) na Polsat Boxing Night 10, przyleciał do Polski. Dla Rosjanina walka z Cieślakiem będzie pierwszym pojedynkiem w karierze poza ojczyzną.

Kaszinski ma 34 lata, urodził się i mieszka w Nowosybirsku. Nigdy wcześniej nie boksował poza ojczyzną, dlatego starcie z Cieślakiem będzie dla niego wielką niewiadomą. A przecież stawka walki wieczoru gali Polsat Boxing Night 10 jest bardzo wysoka, bo wygrany zostanie pretendentem do mistrzowskiego tytułu federacji IBF w wadze cruiser (limit 90.7 kg).

 

ZOBACZ TAKŻE: Karta walk Polsat Boxing Night 10

 

Kaszinski, podobnie jak Cieślak ma na koncie 20 zwycięstw. Aż 18 walk wygrał przed czasem. Przegrał tylko raz – ze swoim rodakiem Rusłanem Fajferem. To było w listopadzie 2019 roku. Od tamtej pory stoczył dwa pojedynki. Oba wygrał przed czasem. Ostatni raz bił się 17 kwietnia w Jekaterynburgu.

 

We wtorkowy wieczór Rosjanin przyleciał do Polski, gdzie przez trzy kolejne dni będzie robił ostatnie szlify przed PBN 10.

 

- Jestem dobrze przygotowany, byłem na obozie nad Morzem Czarnym, jeździłem na sparingi do Sankt Petersburga i do Moskwy. Jeżeli będzie trzeba, to jestem gotowy na dwunastorundową wojnę. Michał Cieślak to jeden z najlepszych pięściarzy w naszej kategorii, będę musiał znaleźć jego słabsze strony i je wykorzystać. On jest w ringu agresywny, ale ja też lubię się bić, może być więc ciekawie. Dla mnie to najważniejsza walka w życiu i chcę ją wygrać - powiedział Kaszinski tuż po lądowaniu w Warszawie.   

 

Czekają go również medialne obowiązki - w czwartek odbędzie się briefing prasowy Polsat Boxing Promotions przed piątkową galą, a także oficjalne ważenie. Walka z Cieślakiem będzie ostatnim pojedynkiem wieczoru PBN.

 

- Starcie z Rosjaninem Kaszinskim będzie miało bardzo duży walor sportowy. Zwycięzca zostanie pretendentem do tytułu IBF. Nasz plan, który nakreśliliśmy sobie z promotorami Michała, to doprowadzenie go do walki mistrzowskiej – mówi Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita.

 

Transmisję gali Polsat Boxing Night 10 będzie można zobaczyć w Polsacie Sport, Super Polsacie, a także na głównej antenie Polsatu.

 

Wypowiedź Jurija Kaszinskiego:

 

 

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie