Primeira Liga: Sporting mistrzem Portugalii. Na ten sukces czekał niemal dwie dekady

Po 19-letniej przerwie piłkarze Sportingu CP zdobyli mistrzostwo Portugalii,

Po 19-letniej przerwie piłkarze Sportingu CP zdobyli mistrzostwo Portugalii, przełamując serię triumfów FC Porto i Benfiki Lizbona. Tytuł przypieczętowali zwycięstwem na własnym stadionie nad Boavistą Porto 1:0. Bramkę zdobył Paulinho w 36. minucie.

Sporting, dawny klub Cristiano Ronaldo, wygrał 25 meczów, zremisował siedem i ani jednego nie przegrał, a do rozegrania pozostały mu dwa. W tabeli wyprzedza o osiem punktów FC Porto oraz o 12 Benficę.

Jeszcze niedawno Sporting był w kryzysie - i sportowym, i organizacyjnym, a piłkarze zostali zaatakowani na treningu przez zamaskowanych mężczyzn. Do incydentu doszło w 2018 roku, a sprawił on, że z klubu odeszło kilku członków kierownictwa, wielu piłkarzy i trener Jorge Jesus.

We wtorek Sporting wywalczył 19. oficjalny tytuł mistrzowski (cztery nieoficjalne przed II wojną światową). Poprzednie trzy zdobył w 1982, 2000 i 2002 roku.