Szczęśliwy awans PSG do finału Pucharu Francji

PSG awans do finału wywalczyło dopiero w konkursie rzutów karnych (6:5). W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

W środowym meczu półfinałowym Pucharu Francji Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z zespołem Montpellier. Paryżanie byli zdecydowanym faworytem spotkania, a jednak awans do finału wywalczyli dopiero w konkursie rzutów karnych (6:5). W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Ostatni tydzień był bardzo ciężki dla zespołu PSG. Paryżanie przegrali z Manchesterem City i pożegnali się z rozgrywkami Ligi Mistrzów na etapie półfinału. Ich słaba dyspozycja przełożyła się również na wyniki w lidze, ponieważ zremisowali z Rennes 1:1. To potknięcie spowodowało, że na bezpieczne trzypunktowe prowadzenie w Ligue 1 wysunęło się Lille.

Z kolei dla zespołu Montpellier wywalczenie awansu do finału było jedyną szansą na start w europejskich pucharach. W spotkaniu z PSG dali z siebie wszystko, umiejętnie wykorzystując osłabienia przeciwnika. W zespole paryżan zabrakło kilku zawodników. Za kartki pauzowali Herrera oraz Kimpembe, a z powodu urazów nie zagrali Bernat, Kurzawa czy Veratti.

W 10. minucie meczu piłkarze PSG objęli prowadzenie. Idrissa Gueye podał do Kylian Mbappe, który wbiegł w pole karne między obrońcami gospodarzy i pewnym strzałem posłał piłkę do bramki rywala.

Tuż przed przerwą zespół Montpellier doprowadził do wyrównania. Gaetan Laborde wbiegł w pole karne i uderzył w długi róg bramki PSG. Piłka wpadła w okienko bramki Keylora Navasa.

Po przerwie po raz kolejny dał znać o sobie Kylian Mbappe. W 50. minucie przebiegł pół boiska z piłkę przy nodze, zatańczył w polu karnym z obrońcami rywala, wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i strzałem z sześciu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Na siedem minut przed końcem znakomitym podaniem w pole bramkowe popisał się Laborde, który podał piłkę Andy'emu Delortow, ktremu pozostało tylko dostawić nogę do futbolówki. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2. O losach awansu miał przesądzić konkurs rzutów karnych, a w nim 6:5 wygrali piłkarze PSG. W szóstej serii "jedenastkę" zmarnował Solomon Sambia, który uderzył nad poprzeczką.

W drugim, zaplanowanym na czwartek, półfinale Rumilly Vallieres zagra z AS Monaco.

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 2:2 (1:1), rzuty karne 5:6
Bramki: Gaetan Laborde 45', Andy Delort 83' - Kylian Mbappe 10', 50'