Gala z Janem Błachowiczem w Polsce? Szef UFC: Do diabła, chciałbym to zrobić!

Sporty walki
Gala z Janem Błachowiczem w Polsce? Szef UFC: Do diabła, chciałbym to zrobić!
Fot. PAP/DPA
Dana White chciałby zorganizować w Polsce kolejną galę UFC z udziałem Jana Błachowicza.

Szef UFC Dana White w rozmowie z BT Sport przyznał, że gdyby mistrz federacji UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz w najbliższej walce pokonał Glovera Teixeirę, to chętnie zorganizowałby w Polsce galę z jego udziałem. Gdyby tylko zakończyła się pandemia, to najchętniej nawet przy udziale 60 tysięcy kibiców.

Pochodzący z Czech Jiri Prochazka ogłosił niedawno, że bardzo chciałby walczyć o pas ze zwycięzcą walki Jan Błachowicz - Glover Teixera. W rozmowie z BT Sport Dana White przyznał że - w przypadku zwycięstwa Błachowicza - chętnie zorganizowałby taki pojedynek w Polsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz zmierzy się z Gloverem Teixeirą na UFC 266

 

- Myślisz, że nie chciałbym tego zrobić? Pytanie czy Polska będzie gotowa i czy wszystko będzie ponownie otwarte. Oczywiście, do diabła, że chciałbym to zrobić. Nie mogę się już doczekać, żeby znowu zacząć robić gale międzynarodowe w różnych krajach - przyznał Dana White (tłumaczenie za mmarocks.pl).

 

Ostatnia gala UFC w Polsce odbyła się w 2017 roku w Ergo Arenie. Jan Błachowicz pokonał wtedy Amerykanina Devina Claka przez poddanie (duszenie zza pleców). Otrzymał wtedy nagrodę za poddanie wieczoru.

 

Błachowicz walczył też na gali UFC w Krakowie w 2015 roku. Przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziów z Brytyjczykiem Jimim Manuwą.

 

Oczywiście organizacja gali UFC w Polsce przy tak licznej frekwencji jak 60 tysięcy kibiców byłaby możliwa tylko na Stadionie Narodowym w Warszawie i dopier opo zakończeniu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że w maju 2016 roku galę na Stadionie Narodowym zorganizowała federacja KSW.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie