TAURON Liga: Maria Stenzel odchodzi z Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
TAURON Liga: Maria Stenzel odchodzi z Grot Budowlanych Łódź
fot. Materiały prasowe

Maria Stenzel opuszcza Grot Budowlanych Łódź. Ta informacja pojawiła się jeszcze przed zakończeniem sezonu TAURON Ligi, ale dopiero teraz klub podał ją oficjalnie. - Mery, dziękujemy za piękne trzy lata - napisano na Twitterze ekipy, z którą libero reprezentacji Polski świętowała spore sukcesy.

O tym, że Stenzel ma propozycje z klubu z ligi włoskiej oraz o tym, że kusi ją też Chemik Police prezes łódzkiego klubu Marcin Chudzik mówił już w połowie kwietnia. Już wtedy trwały poszukiwania przyjmujących, które mają zastąpić reprezentantkę Polski w Grot Budowlanych. Niemal miesiąc później wiadomość stała się oficjalna, podano ja m.in. w mediach społecznościowych.

 

 

Stenzel zdobyła z Grot Budowlanymi wicemistrzostwo Polski, Superpuchar Polski oraz Superpuchar PLS 2015-2020.

 

- Chciałam podziękować za wspólne trzy sezony w Łodzi. Szczególne podziękowania dla kibiców, od których na każdym spotkaniu czułam dodatkową energię. Jesteście magiczni! Dziękuję prezesowi oraz sztabowi, z którymi mogłam współpracować. W przyszłych sezonach życzę powodzenia. Do zobaczenia na parkietach – powiedziała siatkarka.

 
ZOBACZ TAKŻE: Stysiak odchodzi z Savino Del Bene Scandicci

 

Odejście Stenzel to prawdopodobnie pierwsza z kilku zmian w łódzkiej drużynie. Ma się z nią rozstać amerykańska skrzydłowa Veronica Jones-Perry, niewykluczone, że klub zmieni też reprezentantka Polski, rozgrywająca Julia Nowicka. 

 

Budowlani Łódź potwierdzili już, że w na kolejny sezon na pewno zostaną Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak i Weronika Centka. Nowymi w zespole są rozgrywająca Martyna Łazowska oraz atakująca Julia Szczurowska. Kolejne transfery przed nami.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie