Katastrofa! Krzysztof Piątek wykluczony z Euro?!

Kibice mogą martwić się o zdrowie Krzysztofa Piątka.

Środa 12 maja może być czarnym dniem w karierze Krzysztofa Piątka, który w meczu Bundesligi przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen przedwcześnie opuścił boisko z powodu kontuzji. Jak poinformował klub, piłkarz nie zagra do końca sezonu niemieckiej Bundesligi, co może wykluczyć go z gry na zbliżającym się Euro 2020.

Berlińczycy, broniący się przed spadkiem, wygrali to bardzo ważne spotkanie ze zdegradowanym Schalke 3:1. Piątek rozpoczął mecz od pierwszej minuty, ale w 62. minucie musiał z pomocą lekarzy opuścić plac gry. Jego grymas na twarzy oraz obandażowana prawa stopa pozwalała na sugestie, że z naszym reprezentantem nie jest najlepiej.

Po końcowym gwizdku głos w tej sprawie zabrał szkoleniowiec Herthy, Pal Dardai, który nie miał optymistycznych wieści. - Z jego kostką to gów... sprawa. Nie wygląda to dobrze - zdradził Węgier dla sportbuzzer.de.

Najbliższe dni z pewnością odpowiedzą na pytanie, jak długo Piątek będzie pauzował. Niemal pewne jest, że nie wystąpi już w ostatnich meczach Bundesligi i nie pomoże Hercie w walce o ligowy byt. Sam zainteresowany napisał na Instagramie, że najważniejsze jest środowe zwycięstwo, a on postara się wrócić jak najszybciej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Krzysztof Piątek (@pjona_9)

Piątek w tym sezonie Bundesligi strzelił dla Herthy siedem goli. Ekipa ze stolicy Niemiec na dwie kolejki przed końcem rozgrywek plasuje się na 13. miejscu z trzema punktami przewagi nad Arminią Bielefeld, która jest w strefie barażowej.

Polacy pierwszy mecz na Euro zagrają 14 czerwca ze Słowacją. Trzy dni później zmierzą się z Hiszpanią, a zmagania grupowe zakończą 23 czerwca ze Szwecją.