Tauron Liga: Katarina Lazović rozstała się z ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Tauron Liga: Katarina Lazović rozstała się z ŁKS Commercecon Łódź
fot. Cyfrasport
Katarina Lazović grała w ekipie ŁKS przez dwa sezony.

Katarina Lazović nie będzie już reprezentowała barw ŁKS Commercecon Łódź. Serbska przyjmująca grała w tym klubie przez dwa ostatnie sezony.

Katarina Lazović swoją energią, walecznością, pracowitością, ogromnym talentem i zagrzewającym do walki okrzykiem “ajde!” zapisała się w historii ŁKS Commercecon Łódź wielkimi literami.

 

Zobacz także: Czołowa siatkarka opuszcza klub z Radomia! Zastąpi ją doświadczona Polka

 

ŁKS Commercecon był pierwszym zagranicznym klubem Lazović. Wcześniej serbska przyjmująca reprezentowała Visurę Belgrad, z którą czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Serbii, dwukrotnie Puchar Serbii i czterokrotnie Superpuchar kraju. Dołączała do Łódzkich Wiewiór jako mistrzyni Europy w kategorii juniorek (2014) i seniorek (2019).

 

– Jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – powiedziała po podpisaniu kontraktu.

 

Katarina wpisała się w ełkaesiackie hasło "ambicja i walka, bo w sercu jest przeplatanka" idealnie. Od pierwszych dni w łódzkiej drużynie zaprezentowała ogromną waleczność i pracowitość. Młoda przyjmująca w każdym meczu dawała z siebie wszystko, wielokrotnie biorąc na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)

 

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/20 zdobyła z Łódzkimi Wiewiórami brązowy medal mistrzostw Polski, fantastycznie zaprezentowała się również w europejskich pucharach. W sezonie 2020/21 powtórzyła ten wynik, dokładając drugi brąz Tauron Ligi. W minionych rozgrywkach zagrała w 32 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 379 punktów (w tym 24 z zagrywki i 31 blokiem). W rankingu najlepiej zagrywających zawodniczek uplasowała się na wysokim trzecim miejscu, zaś w rankingu punktujących na pozycji numer dziewięć.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze