Formuła 1: Wyścig w Turcji odwołany, dwie rundy w Austrii

Moto
Formuła 1: Wyścig w Turcji odwołany, dwie rundy w Austrii
fot. PAP

Zaplanowany na 13 czerwca wyścig Formuły 1 o Grand Prix Turcji na torze w Stambule, który zastąpił GP Kanady, został z powodu pandemii COVID-19 także odwołany - poinformowali organizatorzy. Zdecydowano, że dwie rundy F1 odbędą się w Austrii, podobnie jak w minionym sezonie.

Pod koniec kwietnia zdecydowano, że z powodu pandemii nie odbędzie się Grand Prix Kanady. Decyzję podjęły władze prowincji Quebec i Montrealu. Zapewniły jednocześnie, że wyścig odbędzie się w przyszłym roku, a na podstawie nowej umowy z Formułą 1 ma zagwarantowane miejsce w kalendarzu do 2031 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Kubica wystąpi w drugiej rundzie European Le Mans Series

 

Wyścig o GP Kanady odwołano już po raz drugi. W ubiegłym roku nie doszedł do skutku również z powodu epidemii. Obecnie Quebec jest jedną z najbardziej dotkniętych koronawirusem kanadyjskich prowincji.

 

W Montrealu Robert Kubica odniósł w 2008 roku jedyne zwycięstwo w Formule 1.

 

Kanadę zastąpiła Turcja, ale tam sytuacja pandemiczna jest także bardzo trudna, stąd kolejna zmiana. Grand Prix Francji w Le Castellet przesunięto na 20 czerwca. Natomiast 27 czerwca, gdy pierwotnie planowano wyścig nad Sekwaną, odbędzie się pierwsza runda w Austrii - GP Styrii. Tydzień później, zgodnie z kalendarzem, kierowcy na Red Bull Ringu w Spielbergu będą rywalizowali w GP Austrii.

 

Przedstawiciele koncernu Liberty Media, promotora Formuły 1, potwierdzili, że otrzymali z Turcji pytanie, czy na torze Istanbul Park będzie możliwość zorganizowania w późniejszym terminie wyścigu GP, gdy sytuacja pandemiczna się poprawi.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie