Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - Apklan Resovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Arka Gdynia i Apklan Resovia rozegrają w piątek spotkanie 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze wciąż liczą się w walce o bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, z kolei rzeszowianie nadal walczą o utrzymanie. Kto będzie bliżej swojego celu po piątkowym meczu? Relacja i wynik na żywo meczu Arka Gdynia - Apklan Resovia od godz. 20:40 na Polsatsport.pl.

Przed nami kolejne emocje w Fortuna 1 Lidze. Tym razem w jedynym piątkowym meczu zaplecza PKO BP Ekstraklasy zmierzą się Arka Gdynia i Apklan Resovia. Oba zespoły znajdują się w skrajnie różnej sytuacji w tabeli, bowiem gdynianie wciąż mają szanse na awans do elity, z kolei rzeszowianie muszą walczyć o utrzymanie. To oznacza, że zarówno Arka jak i Resovia mają jeszcze o co grać i z pewnością zobaczymy na murawie zaciętą walkę do samego końca.


ZOBACZ TAKŻE: Pierwszoligowcy zagrają dla chorej Zuzi Kaproń. Akcja #FortunaZaGole!


Możemy spodziewać się twardej walki z obu stron, ale znacznie trudniejsze zadanie mają przed sobą rzeszowianie. Arka prowadzona przez Dariusza Marca ostatni raz musiała przełknąć gorycz porażki 1 kwietnia, kiedy to ulegli tyskiemu GKS-owi 0:1. Sześć kolejnych meczów ligowych to 14 wywalczonych punktów, a także minimalnie przegrany finał Fortuna Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa 1:2.


Resovia z kolei wciąż musi walczyć o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy i choć do końca sezonu pozostało już tylko pięć kolejek, to nastroje w Rzeszowie są dość dobre. Rzeszowianie mają osiem punktów przewagi nad ostatnim GKS-em Bełchatów, ale drużyna z Podkarpacia wygrała ostatnio z Widzewem Łódź 2:0 i w piątek może skutecznie zagrozić faworytom z Gdyni. Pokazał to między innymi mecz z rundy jesiennej, w którym Arka wygrała przewagą jednej bramki 2:1.


Relacja i wynik na żywo meczu Arka Gdynia - Apklan Resovia od godz. 20:40 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze