Liga VTB: Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z Uniksem Kazań i zakończył sezon

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra ulegli po raz drugi Uniksowi.

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra ulegli po raz drugi Uniksowi, tym razem we własnej hali 79:90, w drugim meczu ćwierćfinałowym Zjednoczonej Ligi VTB. Oznacza to, że wicemistrz Polski odpadł z rozgrywek i zakończył tym samym sezon 2020/21. W Kazaniu Zastal przegrał 60:87.

Zielonogórzanie walczyli z rosyjskim faworytem jak równy z równym przed dwie pierwsze kwarty, ale w drugiej połowie goście osiągnęli przewagę głównie dzięki rzutom z dystansu - mieli 52 procent skuteczności rzutów zza linii 6,75 m (12 z 23). Zastal, który jest pierwszym polskim klubem w play off w Lidze VTB, walczył do końca, ale przewaga trzeciego zespołu po sezonie zasadniczym była wyraźna.

Enea sezon zasadniczy zakończyła na najwyższym w historii udziału polskich drużyn w rozgrywkach o mistrzostwo Rosji - szóstym miejscu (13-11).

Rywale, finaliści Pucharu Europy, w półfinale VTB zmierzą się z Lokomotiwem Kubań Krasnodar.

W drugiej parze najlepsza ekipa po sezonie zasadniczym - Zenit Sankt Petersburg, w którym nie występuje kontuzjowany Mateusz Ponitka, czeka na wyłonienie rywala w meczach CSKA Moskwa - Niżny Nowogród (decydujący mecz 15 maja w Moskwie). Zenit pokonał w ćwierćfinale 2-0 Parmę Perm z Marcelem Ponitką.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Uniks Kazań 79:90 (25:24, 12:15, 19:27, 23:24)

Zastal: Kris Richard 20, Skyler Bowlin 15, David Brembly 12, Rolands Freimanis 10, Łukasz Koszarek 8, Janis Berzins 5, Adam Smith 5, Geoffrey Groselle 4;

Najwięcej dla Uniksu: Jamar Smith 18, John Holland 17, Okaro White 15.