MotoGP: Grand Prix Francji. Transmisja na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Grand Prix Francji. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP
Czas na kolejne emocje związane z MotoGP!

Czas na kolejne emocje motocyklowe na najwyższym poziomie! Przed nami bowiem rywalizacja zawodników MotoGP o Grand Prix Francji na torze w Le Mans. Organizatorzy zapowiadają spore opady deszczu, które mogą pokrzyżować szyki faworytom. Transmisja na Polsatsport.pl.

Kto może wieść prym na torze w Le Mans? Być może będzie to zeszłoroczny triumfator Danilo Petrucci z teamu Tech3 KTM Factory Racing. Włochy absolutnie kocha ten tor, będąc na podium za każdym razem podczas trzech ostatnich wizyt we Francji. Ponadto mówi się, że Petrucci to jeden ze specjalistów w rywalizacji na mokrej nawierzchni. Jego zwycięstwo nie będzie zaskoczeniem.

 

Kolejnym zawodnikiem, którego można spostrzegać jako kandydata do triumfu jest Alex Marquez z LCR Honda Castrol. Początek 2021 roku nie należał do najlepszych w jego wykonaniu, ale wielokrotnie udowodnił swój wysoki potencjał. Warto przypomnieć, że swoje pierwsze podium w zawodach MotoGP osiągnął zaledwie w dziewiątym wyścigu od debiutu w tej klasie.

 

Zobacz także: Piotr Biesiekirski w mistrzostwach świata Moto2 w Barcelonie

 

Oczywiście w gronie faworytów nie może zabraknąć również triumfatora poprzednich zawodów na torze w Hiszpanii - Jacka Millera. Jego pewność siebie będzie z pewnością na bardzo wysokim poziomie, ale przekonamy się jak Australijczyk poradzi sobie na mokrej nawierzchni. Miller ma reputację zawodnika jeżdżącego bardzo odważnie, więc nie będzie zaskoczeniem, jeżeli w strugach deszczu również zaprezentuje wielką formę.

 

Obligatoryjnie wśród faworytów należy umieścić legendarnego Valentino Rossiego, którego gigantyczne doświadczenie może okazać się kluczowe. Włoch ma za sobą najgorszy początek sezonu w karierze, ale byłoby to w jego stylu, gdyby na torze w Le Mans wrócił w wielkim stylu, tym bardziej, że zawodnik Petronas Yamaha SRT wielokrotnie udowadniał, że jest mistrzem jazdy na mokrym torze. Rossiego nigdy nie można skreślać.

 

Początek transmisji z toru Le Mans od godz. 8:20 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze