NHL: Znamy pary play-off. Colorado Avalanche wygrali sezon zasadniczy

W NHL rusza rywalizacja o Puchar Stanleya

W lidze NHL hokeiści Colorado Avalanche pokonali we własnej hali Los Angeles Kings 5:1. "Lawiny" tym samym okazały się najlepszą drużyną sezonu zasadniczego. Rywalizację z St. Louis Blues w pierwszej rundzie play off rozpoczną w poniedziałek.

Po pierwszej tercji i bramce Seana Walkera niespodziewanie prowadzili Kings. Druga część gry była jednak rewelacyjna w wykonaniu Avalanche, którzy w ciągu dziesięciu minut strzelili aż pięć goli. Dwa razy zrobił to Tyson Jost, a po jednym dołożyli Pierre-Edouard Bellemare, Fin Joonas Donskoi i Szwed Andre Burakovsky.

- Czujemy się świetnie. Pierwsze miejsce po części regularnej było celem, który wyznaczyliśmy sobie w trakcie obozu przygotowawczego - oznajmił Jost.

Podsumowując sezon zasadniczy zaprezentowano m.in. najlepsze parady bramkarskie. Trzeba przyznać, że co najmniej kilka z nich robi piorunujące wrażenie.

Z powodu pandemii obecny sezon jest nieco inny. Kluby zostały podzielone geograficznie na cztery dywizje: Północną, Centralną, Wschodnią i Zachodnią. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu w Północnej znalazło się jedynie siedem kanadyjskich ekip, a w pozostałych po osiem amerykańskich.

W sezonie zasadniczym zaplanowano po 56 meczów, zamiast 82. Dużej zmianie uległa też faza play off. Wystąpią w niej po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji.

W dwóch pierwszych rundach play off walka będzie się toczyła wewnątrz dywizji. Gdy na placu boju pozostaną już tylko cztery zespoły, po jednym z każdej dywizji, wtedy zostaną utworzone pary półfinałowe rywalizacji o Puchar Stanleya. O rozstawieniu decydować będzie dorobek z sezonu zasadniczego; pierwsza zagra z czwartą, a druga z trzecią. Na każdym etapie drużyny będą grały do czterech wygranych spotkań.

Już w sobotę faza play off rozpocznie się w East Division, ale North Division przystąpi do niej dopiero w środę. Opóźnienie jest efektem kwietniowych zakażeń Covid-19 w ekipie Vancouver Canucks, przez które zespół miał przymusową przerwę.

Pucharu Stanleya bronią hokeiści Tampa Bay Lightning.