Polsat Boxing Night 10: Łukasz Stanioch wypunktował Roberta Talarka (WIDEO)

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10: Łukasz Stanioch wypunktował Roberta Talarka (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Łukasz Stanioch (7-0, 1 KO) pokonał Roberta Talarka (24-14-3, 16 KO) w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night 10. Młodszy z pięściarzy sięgnął tym samym po pas WBC Francophone w wadze superśredniej.

Pojedynek na początku był niezwykle wyrównany i czysty. Zawodnicy nie klinczowali, tylko wymieniali się ciosami, przez co sędzia ringowy nie musiał interweniować. Punktujący dla Polsatu Sport tę walkę były mistrz Europy Grzegorz Proksa po pięciu rundach widział przewagę Talarka, punktując dla niego 3:2 w rundach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Piątkowska zaśpiewała po zwycięstwie na Polsat Boxing Night 10 (WIDEO)


Z czasem do głosu zaczął jednak dochodzić Stanioch. Młodszy z zawodników lepiej czuł dystans i punktował bardziej doświadczonego przeciwnika. Według Proksy wygrał kolejne pięć rund, pewnie prowadząc tym samym na punkty.

- Koncert boksu w wykonaniu Staniocha - stwierdził pod koniec pojedynku komentujący galę Andrzej Kostyra. - Bez wątpienia wygrana Staniocha - dodał Przemysław Saleta, współkomentator.

Jak się okazało sędziowie widzieli ten pojedynek z jeszcze większą przewagą, niż Proksa. Oficjalna punktacja to 98-92, 99-91, 99-91 dla Staniocha, który sięgnął tym samym po pas WBC Francophone w wadze superśredniej.

 

 

Łukasz Stanioch (7-0, 1 KO) pokonał Roberta Talarka (24-14-3, 16 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie