Serie A: Juventus - Inter. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Sobotnie "derby Italii", jak określa się rywalizację Juventusu z Interem Mediolan, mogą mieć kluczowe znaczenie dla końcowych rozstrzygnięć w czołówce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że to starcie ustępującego mistrza z nowym. Relacja na żywo z meczu Juventus - Inter Mediolan na Polsatsport.pl.

Inter już od dwóch tygodni jest pewny mistrzostwa kraju i przerwania dziewięcioletniej hegemonii "Juve", którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny.

 

W Turynie z utratą panowania pogodzono się już dawno, ale zajmowane obecnie piąte miejsce oznaczałoby wypadnięcie z Ligi Mistrzów, co byłoby równoznaczne ze sportową oraz finansową klęskę oraz zapewne skończyłoby się rewolucją personalną w drużynie.

 

Mecz z Interem może być kluczowy dla "Starej Damy", która w ostatniej kolejce zagra z pewną utrzymania Bologną. Tym bardziej, że w najbliższy weekend pozostali rywale w walce o Champions League mają teoretycznie mniej wymagających przeciwników.

 

Ze plecami wyraźnie prowadzącego w tabeli Interu, który w 36 spotkaniach doznał tylko dwóch porażek i jest niepokonany od 6 stycznia, plasują się kolejno: Atalanta Bergamo i Milan - po 75 punktów, Napoli - 73 i Juventus - 72.

 

Relacja na żywo z meczu Juventus - Inter Mediolan na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze