Kazimierz Kmiecik trenerem tymczasowym Wisły Kraków

Piłka nożna
Kazimierz Kmiecik trenerem tymczasowym Wisły Kraków
fot. Cyfrasport
Kazimierz Kmiecik, któremu asystować będzie Mariusz Jop, poprowadzi piłkarzy Wisły Kraków w ostatnim meczu obecnego sezonu ekstraklasy z Piastem w Gliwicach.

Kazimierz Kmiecik, któremu asystować będzie Mariusz Jop, poprowadzi piłkarzy Wisły Kraków w ostatnim meczu obecnego sezonu ekstraklasy z Piastem w Gliwicach – poinformował klub, który rozstał się z dotychczasowym trenerem Peterem Hyballą.

70-letni Kmiecik to najlepszy strzelec w historii Wisły (153 bramki) i jeden z jej najwybitniejszych zawodników, dwukrotny medalista olimpijski i medalista mistrzostw świata z 1974 roku.

 

Jako szkoleniowiec pracował z Wiśle przez wiele lat na różnych stanowiskach. Prowadził też kilkukrotnie pierwszy zespół, zazwyczaj jako trener tymczasowy. Tak też będzie i tym razem, gdyż Wisła po zakończeniu sezonu zatrudni nowego szkoleniowca.

 

Zobacz także: Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków!

 

W Gliwicach pomagał mu będzie Mariusz Jop, który ostatnio był zatrudniony w Akademii Piłkarskiej Wisły, jest także asystentem Macieja Stolarczyka w reprezentacji U-21.

 

Kmiecik, który był w sztabie szkoleniowym zespołu, poprowadził już piątkowy trening. Przed południem władze Wisły porozumiały się Hyballą o warunkach zakończenia współpracy i rozwiązaniu obowiązującego do 30 czerwca 2022 roku kontraktu.

 

Z krakowskim klubem rozstali się także dwaj asystenci Hyballi - Robin Adriaenssen i Maik Drzensla.

 

Wisła zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów i ma zapewnione utrzymanie w ekstraklasie.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie