British Masters w golfie: Adrian Meronk na podium, triumf Richarda Blanda

Inne
British Masters w golfie: Adrian Meronk na podium, triumf Richarda Blanda
fot. PAP/PA
Już drugi raz w tym miesiącu Adrian Meronk stanął na podium zawodów European Tour

Adrian Meronk zajął dzielone trzecie miejsce w turnieju British Masters z cyklu European Tour. Po dogrywce na polu golfowym w słynnym brytyjskim ośrodku The Belfry triumfował Anglik Richard Bland.

Zarówno 48-letni reprezentant gospodarzy, jaki i 24-letni Włoch Guido Migliozzi zakończyli cztery rundy turnieju sumą 275 uderzeń, czyli -13 wobec par trudnego pola Brabazon, które wielokrotnie gościło zawody pierwszej europejskiej serii zawodowej, a czterokrotnie prestiżowy Ryder Cup. Obaj golfiści musieli ponownie pokonać osiemnasty dołek, na którym lepszy okazał się Bland, zaliczając tym samym swój pierwszy triumf po… 25 latach od debiutu w lidze i 487 występach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Meronk gościem Magazynu Atleci

 

Jednego uderzenia, aby znaleźć się w dogrywce, zabrakło Meronkowi, który wynikiem -12 podzielił trzecie miejsce z Finem Mikko Korhonenem i Brytyjczykiem Davem Couplandem.

 

Polak stanął na podium zawodów European Tour drugi raz w tym miesiącu, a trzeci w swojej karierze - 2 maja wywalczył brąz w Tenerife Open, w listopadzie zeszłego roku w rozgrywanym w RPA turnieju Alfred Dunhill Championship zajął dzieloną drugą pozycję.

 

27-latek z Wrocławia to pierwszy w historii polski golfista, który wywalczył awans do European Tour. Kolejnym może stać się jego 26-letni przyjaciel Mateusz Gradecki, rywalizujący obecnie w drugoligowym Challenge Tour. W piątek, po dwóch rundach rozgrywanego w Szwecji Range Servant Challenge by Hinton Golf, "Gradi" plasował się w gronie liderów. Do niedzielnego finału będzie przystępował z szóstego miejsca.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze