Dobry zwiastun przed Ligą Narodów. Reprezentacja Polski lepsza od Bułgarii!

Siatkówka
Dobry zwiastun przed Ligą Narodów. Reprezentacja Polski lepsza od Bułgarii!
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski pokonała drużynę z Bułgarii 3:1.

Tydzień przed wylotem do Rimini na turniej Ligi Narodów polskie siatkarki rozegrały spotkanie towarzyskie z Bułgarią. W pierwszym starciu podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wygrały 3:1. Mecz rewanżowy w niedzielę.

Pierwszy set siatkarki pod wodzą Nawrockiego zaczęły nerwowo, ale z każdym punktem na boisku nabierały pewności siebie. Bułgarki próbowały ryzykować w polu serwisowym, ale okupiły to wieloma błędami. Polki były znacznie skuteczniejsze w zagrywce, ataku i bloku, w tym ostatnio elemencie punktowały aż siedmiokrotnie. Wygrały inauguracyjną odsłonę 25:22.

 

Druga partia była początkowo pod dużą kontrolą polskich siatkarek. Wychodziło praktycznie wszystko, a gospodynie kontynuowały koncertową grę w bloku. Nastroje nieco się zmieniły w końcówce seta. Martyna Łukasik popisała się jeszcze efektownym pojedynczym blokiem. Po chwili nieuwagi i braku dokładności Biało-Czerwonych rywalki wyrównały wynik na 23:23. Po walce na przewagi Bułgarki zakończyły seta 30:28.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów siatkarek: Znamy kadrę reprezentacji Polski!

 

W trzeciej odsłonie Polki rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale nakręcone Bułgarki nie pozostawały bierne i walczyły o każdą piłkę. Dotrzymywały kroku gospodyniom, bardzo dobrze radziła sobie Petya Barakova. Z kolei Biało-Czerwone zwolniły rękę w polu serwisowym, a ich pasywna zagrywka nie robiła wielkiej szkody rywalkom. W połowie seta Polki zrobiły trzypunktową przewagę 16:13 i już do końca pilnowały wyniku. Olivia Różański zakończyła seta znakomitym atakiem z lewego skrzydła 25:19.

 

Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana. Reprezentantki Polski dyktowały warunki na boisku, ale co jakiś czas podopieczne Ivana Petkova doganiały rywalki. Mimo wielkich starań więcej argumentów miały siatkarki Nawrockiego. W efekcie wygrały ostatniego seta 25:22.

 

 

Polska - Bułgaria 3:1 (25:22 28:30, 25:19, 25:22)

 

Polska: Maria Stenzel, Klaudia Alagierska, Marta Krajewska, Malwiną Smarzek, Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Aleksandra Gryka, Monika Fedusio, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Olivia Różański, Zuzanna Górecka.

 

Bułgaria: Emilia Dimitrova, Gergana Dimitrova, Lora Kitipova, Hristina Vuchkova, Petya Barakova, Maria Yordanova, Zhana Todorova, Mira Todorova, Aleksandra Milanova, Miroslava Paskova, Borislava Saykova, Nasya Dimitrova, Vangeliya Rachkovska.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie