Fortuna 1 Liga: Wielkie emocje w Legnicy! GKS Tychy coraz bliżej awansu

GKS Tychy jest wiceliderem Fortuna 1 Ligi.

GKS Tychy pokonał na wyjeździe 3:2 Miedź Legnica w spotkaniu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Gola na wagę zwycięstwa podopieczni Artura Derbina zdobyli w 86. minucie starcia. Ekipa z Tychów umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Tyszanie znakomicie rozpoczęli mecz. W 5. minucie gry Bartosz Szeliga zagrał do ustawionego przed polem karnym Kacpra Piątka. Młody pomocnik GKS oddał precyzyjny strzał w róg bramki Pawła Lenarcika. Piłka zatrzepotała w siatce i mieliśmy 1:0 dla ekipy z Tychów.

Osiem minut później było już 2:0. Szybka akcja piłkarzy trenera Derbina zakończyła się świetnym technicznie strzałem Jakuba Piątka, po którym futbolówka wylądowała w bramce. Pierwszy kwadrans meczu był prawdziwą demonstracją siły wicelidera Fortuna 1 Ligi.

W kolejnych minutach tempo gry nieco osłabło. Ani jedni, ani drudzy nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Najbliżej trafienia Miedź była, gdy z dystansu uderzał Paweł Zieliński. Dobrą interwencją popisał się jednak Konrad Jałocha. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie gości.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Tyszanie kontrolowali mecz ze świadomością korzystnego wyniki. Z kolei legniczanie nie stwarzali sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Przełom nastąpił w 67. minucie gry. Świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał Marcin Garuch. Najlepiej w polu karnym zachował się Nemanja Mijusković. Obrońca Miedzi skierował piłkę do siatki i sprawił, że ekipa z Legnicy złapała drugi oddech.

W kolejnych minutach gra GKS się posypała. Inicjatywę przejęli gospodarze. W 71. minucie tyszanie z największym trudem obronili się przed kanonadą we własnym polu karnym. Bliscy zdobycia gola byli Roman i Zieliński. Piłkarze "Miedzianki" dopięli swego w 85. minucie spotkania. Michał Bednarski zamknął dośrodkowanie Zielińskiego strzałem głową. Piłka przeszła po rękach Jałochy i wpadła do siatki.

Wydawało się, że Miedź pójdzie za ciosem i powalczy o zwycięstwo. Dosłownie minutę po bramce Miedzi GKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Wiktor Żytek oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od Daniego Pinillosa i wpadła do siatki. Gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale ta sztuka im się nie udała. GKS Tychy odniósł cenne zwycięstwo w kontekście walki o awans do ekstraklasy.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2)

Bramki: Mijusković 66, Bednarski 85 - K. Piątek 5, J. Piątek 13, Żytek 86

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Paweł Zieliński, Marcin Biernat (46, Ruben Hoogenhout), Nemanja Mijušković, Dani Pinillos - Paweł Tupaj (61, Maciej Śliwa), Szymon Matuszek, Damian Tront (46, Marcin Garuch), Mehdi Lehaire (46, Patryk Makuch), Joan Román (78, Piotr Azikiewicz) - Michał Bednarski.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Bartosz Szeliga - Kacper Piątek (67, Łukasz Norkowski), Oskar Paprzycki (73, Wiktor Żytek), Jakub Piątek (67, Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel (68, Łukasz Moneta) - Szymon Lewicki.