PŚ w kajakarstwie: Polki dwukrotnie na podium

Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w swej koronnej konkurencji K1 200 w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szegedzie.

Srebrna medalistka olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w swej koronnej konkurencji K1 200 w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szegedzie. Na drugim stopniu podium stanęły też Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska w K2 200.

Tuż za podium uplasowały się Dorota Borowska w C1 200 oraz Katarzyna Szperkiewicz w nieolimpijskiej konkurencji C1 500.

Z mężczyzn najwyższe, ósme miejsce zajął w C1 1000 Mateusz Kamiński, który dzień wcześniej wygrał wewnętrzną rywalizację o prawo startu w igrzyskach z wicemistrzem świata Tomaszem Kaczorem.

Zawody w Szegedzie to dla większości reprezentantów Polski pierwszy międzynarodowy start od mistrzostw świata w 2019, które również odbyły się w tym węgierskim mieście. Jedynie siedmioro biało-czerwonych w środę i czwartek rywalizowało w kontynentalnych regatach kwalifikacyjnych do igrzysk. Żadnej z pięciu osad nie udało się uzyskać przepustki olimpijskiej.

W niedzielę odbędą się półfinały i finały w pozostałych konkurencjach.