RoBEST Lewandowski o krok od pobicia rekordu! Bayern z Freiburgiem na remis

Robert Lewandowski ma już 40 goli na koncie w tym sezonie Bundesligi.

W sobotni meczu 33. kolejki Bundesligi ekipa Bayernu Monachium zremisowała na wyjeździe z SC Feriburg 2:2. Najważniejszym momentem tego spotkania był 40. gol Roberta Lewandowskiego, który tym samym wyrównał rekord strzelecki w jednym sezonie ligi niemieckiej należący do Gerda Mullera. Polak miał jeszcze wiele okazji, aby ów wyczyn pobić.

Mecz dostarczył wielu emocji. Rzecz jasna wszystkie oczy były skierowane na Lewandowskiego, który upatrywał swojego 40. trafienia w tym sezonie Bundesligi. Upragniony moment nadszedł w 26. minucie po tym, jak sędzia podyktował rzut karny dla Bayernu. Do piłki podszedł kapitan naszej reprezentacji, który pewnym strzałem dał prowadzenie przyjezdnym. Sam zainteresowany mógł świętować wyrównanie wyczynu Mullera z sezonu 1971/1972.

Mistrzowie Niemiec po tym trafieniu dali się zaskoczyć zaledwie kilka minut później. W 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Manuel Gulde.

Do przerwy wynik brzmiał 1:1. Druga połowa była jeszcze ciekawsza. W 51. minucie po kapitalnej indywidualnej akcji Leroya Sane gola z najbliższej odległości strzelił Serge Gnabry. Wideoweryfikacja wykazała jednak spalonego i gol został anulowany.

Dwie minuty później monachijczycy kolejny raz trafili do siatki, ale tym razem już prawidłowo. Autorem bramki był Sane, który tym razem wykorzystał genialne podanie Thomasa Muellera.

Mueller w 61. minucie opuścił plac gry, a opaskę kapitańską przejął Lewandowski, który miał kilka fenomenalnych okazji, aby ustrzelić dublet i tym samym pobić rekord Gerda Mullera. Polak jednak nie potrafił pokonać bramkarza Freiburga, który tego dnia był znakomicie dysponowany. Naszemu zawodnikowi w niektórych akcjach brakowało po prostu szczęścia.

Warto zaznaczyć, że Freiburg nie ograniczał się do defensywy, ale również wielokrotnie stwarzał sobie dogodne okazje. Świetnie w bramce spisywał się Mark Flekken, ale w 81. minucie skapitulował po strzale przy dalszym słupku Christiana Guntera.

W samej końcówce znowu przypomniał o sobie Lewandowski, ale kolejny raz zabrakło skuteczności. Bayern musiał zadowolić się remisem 2:2, natomiast Polak wyrównaniem rekordu Mullera. Na pobicie tego wyczynu kapitan Biało-Czerwonych będzie miał jeszcze jedną szansę - w ostatniej kolejce Bundesligi z FC Augsburg.

SC Freiburg - Bayern Monachium 2:2 (1:1)
Bramki: Gulde 29, Gunter 81 - Lewandowski 26k., Sane 53