Tokio 2020: Organizatorzy redukują znacząco liczbę gości

Inne
Tokio 2020: Organizatorzy redukują znacząco liczbę gości
fot. PAP
Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że zmniejszą znacząco liczbę gości i oficjeli.

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że z powodu pandemii COVID-19 zmniejszą znacząco liczbę gości i oficjeli podczas igrzysk i paraolimpiady. Ma ich być najwyżej 90 tysięcy licząc obydwie imprezy - poinformowała agencja Kyodo.

Pierwotnie, przed wybuchem pandemii, zakładano, że do stolicy przybędzie 180 tys. osób, oczywiście poza sportowcami - tych ma być na igrzyskach około 10 tysięcy, a na paraolimpiadzie około 5000.

 

Toshiro Muto, dyrektor zarządzający komitetu organizacyjnego igrzysk, powiedział, że ustalanie liczby zagranicznych gości jest „jednym z najważniejszych elementów" w procesie odpowiedniego przygotowania Tokio do przyjęcia sportowej rywalizacji, szczególnie w sferze zakwaterowania i transportu. Dodał też, że w zależności od sytuacji pandemicznej konieczne mogą być rozmowy o dalszych cięciach liczby oficjeli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Duży krok Agaty Ozdoby-Błach na drodze do igrzysk

 

Japonia już wcześniej apelowała do MKOl i krajowych komitetów o zmniejszenie liczby członków w oficjalnych delegacjach. Przed przełożeniem igrzysk władze "Kraju Kwitnącej Wiśni" oczekiwały m.in., że w ceremonii otwarcia olimpijskich zmagań weźmie udział ponad 100 przedstawicieli rządów z całego świata.

 

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Andrew Parsons powiedział agencji Kyodo, że jego komitet uzyskał już 60-procentową redukcję liczby urzędników z różnych organizacji światowych, którzy pierwotnie mieli uczestniczyć w igrzyskach dla sportowców niepełnosprawnych.

 

Igrzyska Tokio, przełożono o rok z powodu pandemii, zaplanowano na 23 lipca - 8 sierpnia, zaś paraolimpiada ma się odbyć w dniach 24 sierpnia - 5 września.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie