Tokio 2020. Roger Federer: Potrzeba zdecydowanej decyzji

Inne
Tokio 2020. Roger Federer: Potrzeba zdecydowanej decyzji
fot. PAP
Roger Federer.

Były numer jeden światowego rankingu tenisistów Szwajcar Roger Federer powiedział, że "potrzeba zdecydowanej decyzji dotyczącej igrzysk olimpijskich w Tokio", aby ostatecznie zakończyć spekulacje o tym, czy się odbędę czy jednak nie.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej "Leman Blue" Federer przyznał, że decyzja jest trudna, ale trzeba ją podjąć jak najszybciej.

 

- To będzie trudne, ale konieczne. Dzisiaj krążą plotki, że igrzyska się odbędą, inne głoszą, że nie... Słyszałem także, że w samym Tokio wiele osób jest im przeciwna. To wymaga jasnego postawienia sprawy - powiedział Federer, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w deblu w 2008 roku w Pekinie (ze Stanem Wawrinką) i srebrnego w singlu cztery lata później w Londynie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Halep opuściła kort na noszach i ze łzami w oczach (WIDEO)

 

39-letni Szwajcar przyznał, że bierze pod uwagę możliwość odwołania igrzysk.

 

- Trzeba rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw. Jeżeli zdrowie uczestników i mieszkańców Tokio może być zagrożone, to MKOl nie powinien ryzykować - dodał.

 

Federer uważa, że problem byłby mniejszy, gdyby więcej ludzi w Tokio było już zaszczepione. Sam już otrzymał - jak przyznał - preparat Pfizera i jest z tego zadowolony.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie