Aleksandra Wójcik odchodzi z ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Aleksandra Wójcik odchodzi z ŁKS Commercecon Łódź
fot. Cyfrasport
Aleksandra Wójcik odchodzi z ŁKS Commercecon Łódź.

Aleksandra Wójcik dołączała do ŁKS Commercecon Łódź jako medalistka w kategoriach młodzieżowych. Po trzech sezonach jako Łódzka Wiewióra dołożyła do swoich sukcesów mistrzostwo Polski oraz dwa brązowe medale.

Przygodę z siatkówką Wójcik rozpoczęła w MKS Świdnica, a następnie kontynuowała szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec. W 2013 roku przeniosła do Legionowa, a trzy lata później podpisała kontrakt z Muszynianką Muszyna. W małopolskim klubie spędziła dwa lata, a następnie zdecydowała się na przeprowadzkę do Łodzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowa siatkarka opuszcza klub z Radomia! Zastąpi ją doświadczona Polka

 

Już w pierwszym sezonie jako Łódzka Wiewióra odniosła wielki sukces, zdobywając pierwsze w karierze seniorskie mistrzostwo Polski. Rok później dołożyła do kolekcji brązowy krążek MP. W sezonie 2020/21 powtórzyła ten sukces i zawiesiła na szyi kolejny brąz mistrzostw Polski. Oczywiście poza rozgrywkami TAURON Ligi świetnie zaprezentowała się w Lidze Mistrzyń i wraz z ŁKS Commercecon awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)

 

W minionym sezonie TAURON Ligi Wójcik wystąpiła w 32 meczach, zdobywając 322 punkty (w tym 13 z zagrywki i 19 blokiem). Przyjęła w sumie 80 zagrywek ze skutecznością 48,76% (perfekcyjnie 24,81%). Jej skuteczność w ataku w przekroju całego sezonu wyniosła 39,67%. Została wyróżniona również 1 statuetką MVP meczu.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie