La Liga: Arcyważne zwycięstwo Atletico Madryt po bramkach w końcówce

Luis Suarez zapewnił Atletico ważną wygraną.

Piłkarze Atletico Madryt przegrywali 0:1 z Osasuną Pampeluna, ale w końcówce strzelili dwa gole i są już bardzo blisko zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. Z walki o tytuł odpadła Barcelona, która uległa na Camp Nou Celcie Vigo 1:2.

Atletico przegrywało od 76. minuty po trafieniu Chorwata Ante Budimira, ale sześć minut później wyrównał brazylijski obrońca Renan Lodi, a w 88. zwycięską bramkę zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Dwa punkty do lidera wciąż traci Real Madryt, który wygrał w Bilbao z Athletic 1:0 po golu Nacho w 68. minucie.

Z wyścigu o tytuł odpadła Barcelona, którą pogrążył Santi Mina. Napastnik Celty zdobył obie bramki, w tym zwycięską w 88. minucie. Nie pomógł gol Lionela Messiego.

W pierwszej połowie 30. bramkę w sezonie dla "Barcy" zdobył Messi. Argentyńczyk zostanie najlepszym strzelcem sezonu, ale jego klub nie jest pewny nawet trzeciego miejsca. Zagraża mu Sevilla, mimo że w niedzielę przegrała z Villarreal 0:4.

W ostatniej kolejce Atletico zmierzy się z walczącym o utrzymanie Valladolid. Jeśli nie zgubi punktów, sięgnie po 11. tytuł mistrzowski, a drugi pod kierunkiem trenera Diego Simeone. 51-letni Argentyńczyk, były piłkarz tego klubu, prowadzi ekipę "Los Colchoneros" od 2011 roku, a po mistrzostwo Hiszpanii sięgnął z nią w 2014.