Ligue 1: Hat-trick Arkadiusza Milika dał wygraną Marsylii (WIDEO)

Arkadiusz Milik strzela w barwach francuskiego klubu.

Arkadiusz Milik strzelił trzy gole dla Olympique Marsylia w wygranym 3:2 meczu z Angers. Były napastnik Napoli przebywał na murawie przez całe spotkanie.

Polak wpisał się na listę strzelców w 9., 48. i 95. minucie, kiedy pokonał golkipera Angers z rzutu karnego. Były to dla niego kolejno szóste, siódme i ósme trafienia w tym sezonie Ligue 1. Milik strzelił też gola w 32. minucie, jednak znajdował się na pozycji spalonej. Bramki dla gości zdobyli w drugiej połowie gry Mathias Pereira i Romain Thomas.

Wygrana sprawiła, że Marsylia awansowała na piąte miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. Piłkarze tego klubu w 37 kolejkach zgromadzili 59 punktów.

Sprawa mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Liderujące Lille straciło punkty, zaledwie remisując u siebie bezbramkowo z St. Ettiene. Z kolei PSG, które traci do lidera punkt, ograło 4:0 Reims.