PŚ w pięcioboju nowoczesnym: Zwycięstwo niemieckiej sztafety, Polska szósta

Polska sztafeta mieszana - Anna Maliszewska i Łukasz Gutkowski - zajęła szóste miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym.

Polska sztafeta mieszana - Anna Maliszewska i Łukasz Gutkowski - zajęła szóste miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w węgierskim Szekesfehervar. Triumfował duet z Niemiec przed Białorusią i Gwatemalą.

Zwycięzców reprezentowali indywidualna wicemistrzyni świata z 2018 roku Annika Schleu oraz Christian Zillekens.

Początkowo polski duet spisywał się znakomicie, m.in. był najlepszy w jeździe konnej, i przed ostatnią konkurencją - biegiem ze strzelaniem (laser run) - prowadził. Jednak w tej ostatniej próbie nie popisał się, zaliczył sporo pudeł na strzelnicy i spadł na szóste miejsce, na finiszu minimalnie ustępując także ekipom Rosji i Włoch.

W sobotę w finałowych zawodach PŚ Sebastian Stasiak był 14., a Łukasz Gutkowski - 32. Wygrał Francuz Valentin Prades.

Dzień wcześniej w rywalizacji kobiet triumfowała Brytyjka Kate French, a jedyna Polka w stawce - Anna Maliszewska - została sklasyfikowana na 28. pozycji.