Serie A: Piotr Zieliński wypracował bramkę, Bartłomiej Drągowski obejrzał czerwoną kartkę! SSC Napoli coraz bliżej Ligi Mistrzów

Piotr Zieliński walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W niedzielnym meczu 37. kolejki Serie A ekipa SSC Napoli wygrała na wyjeździe z Fiorentiną 2:0 i jest coraz bliżej zapewnienia sobie kwalifikacji do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jedną z bramek wypracował Piotr Zieliński, natomiast Bartłomiej Drągowski będąc poza boiskiem ujrzał czerwoną kartkę.

Fiorentina może już odliczać dni do końca tego sezonu, natomiast SSC Napoli walczy zaciekle o miejsce w pierwszej czwórce rozgrywek, która premiuje grą w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Neapolitańczycy czują oddech Juventusu, który zajmuje piątą pozycję z punktem straty.

Przyjezdni musieli wygrać, aby utrzymać "oczko" przewagi nad "Starą Damą" na kolejkę przed końcem sezonu. Presja była zatem spora. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, a to co najciekawsze wydarzyło się w drugiej części.

W 56. minucie gola dla ekipy Gennaro Gattuso strzelił Lorenzo Insigne, który najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale jego dobitka okazała się skuteczna. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie ujrzał rezerwowy bramkarz Fiorentiny w tym spotkaniu - Bartłomiej Drągowski.

W 67. minucie Piotr Zieliński popisał się ładnym uderzeniem, po którym piłka odbiła się od Lorenzo Venutiego i wpadła do siatki.

Przyjezdni utrzymali prowadzenie do końca i zapewnili sobie bezcenne zwycięstwo 2:0. W ostatniej kolejce SSC Napoli zagra u siebie z Weroną i jeżeli wygra, zapewni sobie miejsce w czwórce Serie A.

Fiorentina - SSC Napoli 0:2 (0:2)
Bramki: Insigne 56, Venuti (sam.) 67