Simone Gianelli przeniesie się do Sir Safety Perugia

Siatkówka
Simone Gianelli przeniesie się do Sir Safety Perugia
Fot. Cyfrasport
Simone Gianelli

Simone Gianelli będzie nowym rozgrywającym Sir Safety Perugia - informuje włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Transfer włoskiego zawodnika potwierdzają także lokalne media.

Sir Safety Perugia zbroi się na kolejny sezon! Jak donoszą media włoski zespół z Wilfredo Leonem i Maciejem Muzajem w składzie znalazł już nowego rozgrywającego i to z najwyższej półki. W barwach drużyny ze stolicy Umbrii ma występować Simone Gianelli - podstawowy rozgrywający reprezentacji Włoch, a przez ostatnie dziewięć lat zawodnik Itas Trentino.


ZOBACZ TAKŻE: Wielka awantura we Włoszech. Nimir Abdel Aziz wróci na rozegranie?


Informację o transferze Gianellego podał Gian Luca Pasini, a dodatkowo emocje podsycają lokalne dzienniki takie jak "Corriere dell'Umbria". Zdaniem włoskiej gazety 24-letni zawodnik ma zasilić barwy Sir Safety, ale to nie koniec ciekawych informacji. Jak informuje dziennik w barwach Trentino nie zobaczymy także atakującego Nimira Abdel Aziza. Utalentowany Holender ma z kolei przenieść się do drużyny z Modeny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tajemnica sukcesu Kędzierzyna. "W ZAKSIE najważniejsza jest... ZAKSA"

 

Simone Gianelli mimo młodego wieku może pochwalić się sporymi sukcesami klubowymi. W latach 2013 i 2015 zdobywał mistrzostwo Włoch, a w latach 2016 i 2021 srebrny medali Ligi Mistrzów. Jego ostatnim meczem w barwach Trentino był finał Ligi Mistrzów, w którym jego zespół uległ Grupa Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Skrót finału Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie